Gün Öncesi: GSYİH, çekirdek PCE, Nike çıkar raporu

FreeDoom

New member
NKE
+2,50%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Konum Ekle

Pozisyon muvaffakiyetle eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Ölçü:
Fiyat
Puan Kıymeti:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Kurul:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Öteki konum ekle Kapat

Yazar – Liz Moyer

Investing.com – Global büyümenin yavaşlamasına ait tasalara karşın yatırımcıların kayıp serisini geride bırakmasıyla teknoloji payları Çarşamba günü yükselişe geçti.

Fed yetkilileri bu hafta yaptıkları biroldukça konuşmada, enflasyonu denetim altına almak için faiz oranlarının yatırımcıların daha evvel düşündüğünden daha uzun müddet yüksek kalmasını istediklerini açıkça belirtirken bu yolda biraz acı çekilebileceğini de kabul etti.

Fed Lideri Jerome Powell, ekonomiyi yumuşak bir inişe gerçek yönlendirmekten bahsetti, bu da büyük iş kayıpları ve resesyon olmadan ekonomiyi yavaşlatmak manasına geliyor. Kimi yüksek profilli yatırımcılar, kasvetli bir gelecek görüyor.

Stanley Druckenmiller Çarşamba günü yaptığı açıklamada gelecek yılın sonuna kadar “sert bir iniş” gördüğünü söylemiş oldu. Eski Hazine Bakanı Larry Summers ise sert inişin daha muhtemel olduğunu söz etti.

Perşembe günü açıklanacak olan ikinci çeyrek GSYİH sayıları, yatırımcılara rüzgarın hangi istikametten estiğini gösterebilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. GSYİH verisi

Bugün TSİ 15.30’da ikinci çeyrek GSYİH’sine ait bir diğer bilgi açıklanacak. Analistler, iktisadın birinci çeyreğe göre %0,6 daralmış olmasını bekliyor.

2. Çekirdek PCE tutarları

Aynı saatlerde yatırımcılar, analistlerin %4.4 artış bekledikleri ikinci çeyrek çekirdek PCE (şahsi tüketim harcamaları) fiyatlarını da bakılırsacek.

3. Nike çıkar raporu

Son çeyreklerde Çin’de tedarik zinciri ve üretim sıkıntıları yaşayan giysi firması Nike Inc (NYSE:NKE), çıkar raporunu paylaşacak. Analistler 12,3 milyar dolar gelir ile 92 sent pay başına kar bekliyor.