Giresunspor maçında Kerem’e baş atan Marcao özür diledi

Exxo

New member
Giresunspor-Galatasaray maçında kadro arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’na saldıran ve kırmızı kart nazarann Marcao, yaşananlara ait açıklama yaptı. Brezilyalı futbolcu, Kerem Aktürkoğlu ve topluluktan özür dilerken, “Öfkeme yenik düştüm” dedi.

Marcao, dün oynanan Giresunspor müsabakasında ekip arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’na baş ve yumruk atarak saldırmış, daha sonrasında kırmızı kartla oyun haricinde kalmıştı.

“BENİ İSTEMİYOR OLMANIZI ANLARIM”

Mevzuya ait toplumsal medya hesabından bir görüntü paylaşan Marcao, Aktürkoğlu’ndan ve ailesinden özür diledi. Öfkesine yenik düştüğünü söyleyen Brezilyalı futbolcu, “Benden vazgeçmenizi, beni artık istemiyor olmanızı anlayabilirim. Hakkımda verilecek tüm kararlara hürmet duyuyorum” dedi.

Marcao’nun açıklamaları şu biçimde:

“Herkese merhaba. Dün akşam maçta yaşanan ve beni inanılmaz üzen şanssız olayla ilgili bir açıklama yapmak için karşınızdayım. Dün akşam maçta gördüklerinizi kolay kolay unutamayacağınızı ve beni hiç affetmeyecek Galatasaraylılar olduğunun farkındayım. Bunu biliyorum zira Galatasaray taraftarını fazlaca yakından tanıyorum.

O niçinle asıl acısını çektiğim; kırmızı kart, maç oynayamama, idari ve maddi cezalardan epey bugüne kadar büyük bir aşkla hizmet verdiğim bu toplulukta yönetilmesi güç bu duyguyu yaşamak ve yaşatmak.

Bu, fazlaca ağrıma gidiyor zira ben Galatasaray’a gelene kadar iddia ettiğinizden daha sıkıntı durumda bir gençtim. Şayet beni sahiplenip bana emek vermeseydiniz kaybolabilirdim tahminen de. Kaybolmama müsaade vermeyenleri hayal kırıklığına uğratmak da canımı acıtıyor.

Futbolun mahremiyeti ortasında bir epeyce şey yaşar ve birçoklarını kendi içimizde çözeriz. Maalesef dün gece bu biçimde olmadı. Haklı olduğumu düşündüğüm bir durumda o anki öfkeme yenik düştüm. Sizler üzere ben de bir beşerim. Beşere dair tüm hisleri birebir anda yaşayıp düzgün bir örnek de oluşturamadım.

Bu niçinle ailesi için yaşayan bir evlat olarak evvela Kerem’in anne ve babasından onların ellerini öperek af diliyorum. daha sonrasında dünkü davranışımdan ötürü kardeşim Kerem’den çok özür diliyorum.

Bana güvenen, bana yatırım yapan, beni geliştiren ve destekleyen başta Fatih hocam olmak üzere bütün hocalarımızdan, liderimizden, idaremizden, topluluğumuzdan ve epeyce hayli kıymet verdiğim Galatasaray taraftarından epeyce özür diliyorum.

Benden vazgeçmenizi, beni artık istemiyor olmanızı anlayabilirim. Hakkımda verilecek tüm kararlara hürmet duyuyorum. Lakin sizden bir isteğim var. Bu bahsin bedelini ben ödemeliyim, eşim ve çocuklarım değil. Lütfen onları daha fazla acıtmayın. yinedan, başta Kerem olmak üzere, hepinizden epeyce özür diliyorum.”

FATİH TERİM: GEREKEN YAPILACAKTIR

Harika Lig’in birinci haftasında Galatasaray, deplasmanda Giresunspor’u 2-0 mağlup etti. Maçın akabinde Fatih Terim basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Deneyimli teknik adam, maçta Marcao ile Kerem Aktürkoğlu içinde yaşanan olayla ilgili olarak her iki oyuncunun da değerli olduğunu vurgulayarak, yaşanan olayın güzel olmadığını ve Marcao’nun özür dileyeceğini belirtti.

Terim, “Bu durum maçın önüne geçti açıkçası. Futbol hayatımızda biroldukça şey gördük ancak her şeyi gördüm demeyeceksin. Görmediğimiz şeyler de kimi vakit karşımıza çıkabiliyor. Artık biz futbolcular, biz hocalar, biz yöneticiler vakit zaman yükseliriz. Soyunma odasında, kampta, maç oynanırken. Birbirimizle münakaşa ederiz. Hatta neredeyse yumruklaşırız fakat sabaha her şey biter yahut yarım saat daha sonra her şey biter. Bu o denli bir hadise değil maalesef” sözlerini kullandı.