Giresunspor, Fransız basınına konuşan Sankhare ile yollarını ayırdı

Exxo

New member
Spor Toto Üstün Lig gruplarından GZT , Senagalli futbolcu Younousse Sankhare ile yollarını ayrıldı.

Karadeniz temsilcisi tarafınca bir süre evvel takım dışı bırakılan Sankhare’nin kontratı karşılıklı anlaşılarak feshedildi.

Kulüp tarafınca yapılan açıklamada, “Sezon başında kulübümüze transfer olan Younousse Sankharé’nin mukavelesi karşılıklı olarak feshedilmiştir.” tabirlerine yer verildi

”GİRESUN’DA CAN GÜVENLİĞİM YOK”

Senegalli oyuncu, geçtiğimiz günlerde Fransız basınına verdiği röportajda .

Giresunspor lideri Hakan Karaahmet tarafınca tehdit edildiğini tez eden 32 yaşındaki futbolcu, “Sportif Yönetici dairemi ve otomobilimi iade etmemi istedi. Mümkün olabilecek her türlü baskıyı yapıyorlar. Lider bana açıkça tehditler savurdu. kimi vakit güvenlik olmuyor ve oraya tek başına gitmek zorunda kalıyorum. İdman alanına kuşkulu insanların geldiğini görüyorum, bu beni korkutuyor. Güvenliğim için endişeleniyorum, sakin değilim. Lider bana ‘Taraftarlar sana epeyce kızgın. Bundan daha sonra başına gelebileceklerden ben sorumlu değilim’ dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum.” sözlerini kullanmıştı.

Giresunspor, Sankhare’nin kelam konusu röportajı daha sonrasında bir açıklama yayınlayarak futbolcunun argümanlarının gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.