Gençlik Bakanlığı KPSS 50 puan ile 923 işçi alımı 2 gün daha sonra başlıyor! İşte müracaat ekranı

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Gençlik ve Spor Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü hususunun (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asıllar çerçevesinde 923 kontratlı işçi alımı yapılacağını deklare etti. Adaylardan en az 50 KPSS puan kuralı arayan Bakanlık, müracaat koşulları ve alım yapılacak takımlara ait tüm bilgileri deklare etti. İşte ayrıntılar…

SON MÜRACAAT NE VAKİT?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı spor uzmanı, gençlik çalışanı ve psikolog alımı müracaatları 24 Ocak 2022 tarihinde başlayıp 28 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

MÜRACAATLAR NASIL YAPILACAK?

GSB 2022 kontratlı işçi alımı başvurusunu adaylar, e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden basitçe gerçekleştirebilecek.

MÜRACAAT EKRANI

MÜRACAAT KURALLARI NELER?

Gençlik Ve Spor Bakanlığı spor uzmanı, gençlik çalışanı ve psikolog alımına ait genel ve özel müracaat kaidelerini yayınladığı ilan ile tüm adaylara duyurdu. İşte kaideler;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci unsurunun birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen kuralları taşımak,

2) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

3) 2020 yılı KPSS (B) kümesi KPSSP3 puan tipinden Spor Uzmanı ve Psikolog konumları için en az 60 (altmış) puan, Gençlik Çalışanı durumu için en az 50 (elli) puan almış olmak,

4) Müracaat tarihinin son günü prestijiyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

5) Müracaat tarihinin son günü prestijiyle 65 yaşından büyük olmamak,

6) Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

7) bakılırsavini devamlı yapmaya mahzur hastalığı bulunmamak,

8) Tam vakitli çalışmaya mani durumu bulunmamak,

9)Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

1) Spor Uzmanı konumları için;

a) Yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde ilgili küme için belirlenmiş kısımlardan mezun olmak.

2) Gençlik Çalışanı konumları için;

a) Yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde ilgili küme için belirlenmiş kısımlardan mezun olmak.
b) Gençlik Çalışanı konumu 5. Küme için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak.

2) Psikolog durumları için;

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans seviyesinde eğitim veren psikoloji kısımlarından mezun olmak.

RESMİ İLAN METNİ