Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İŞKUR üzerinden işçi alımı yapıyor! Müracaat kuralları neler?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polisevi bünyesinde açılan boş kontenjanları bir daha doldurabilmek ismine Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilan ile müracaat kaidelerinden müracaat tarihine kadar merak edilen tüm bilgileri açıklayan EGM, 3 takımda istidam sağlayacak. Pekala EGM işçi alımı müracaatları İŞKUR üzerinden nasıl yapılacak? İşte merak edilen sorunun karşılığı…

İŞKUR EGM İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

EGM’nin İŞKUR üzerinden gerçekleştireceği işçi alımı ilanına müracaatta buluna bilmek için Türkiye İş Kurumu’nun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Akavinde İşyeri Unvanı yazan yere “FETHİYE POLİSEVİ İŞLETMECİLİĞİ” yazın ve orta butonuna tıklayın. Karşına çıkan ilanlara giriş yaparak başvur kısmına tıklayın. Açılan sayfa üzerinden TC kimlik no ve daha öncesinde oluşturduğunuz şifre ile giriş yaparak müracaat sürecini tamamlayın.

EGM İŞKUR PERSONLE ALIMI MÜRACAAT EKRANI

Müracaat Koşulları Neler?

• En az ilköğretim, en çok lisans mezunu olmak ve eğitim durumunu gösterir doküman sunmak.

• İsimli Sicil Kaydı Evrakı sunmak.

• Daha öncesinden iş tecrübesine sahip olması, kelamlı ve uygulamalı mülakatta tercih niçini sayılacak ve artı puan olarak değerlendirilecektir. (Bu durumu SGK dökümü ile belgeleyecektir. Olmayanlar için mecburî değildir.)

• Ulusal Eğitim Bakanlığı yahut hijyen eğitimi verme yetkisi olan firmalardan “Hijyen Eğitim Sertifikası” na sahip olanlar mülakatta tercih niçini sayılacak ve artı puan olarak değerlendirilecektir.

• Alınacak işçiye taban fiyat ödenecektir.

• Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Personel Alınmasında Uygulanacak Adap ve Temeller Hakkında Yönetmeliğin, 4.Maddesine istinaden, emekçi olarak alınacaklarda; 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş yahut İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine Ait Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı kabahatler, anayasal nizama ve bu nizamın işleyişine karşı cürümler, ulusal savunmaya karşı hatalar, Devlet sırlarına karşı hatalar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kabahatten kaynaklanan malvarlığı bedellerini aklama yahut kaçakçılık kabahatlerinden mahkûm olmamak, Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel kuralları taşımak, kaidelerine haiz olmak.