Elektrikli araç firması Fisker, yıllık üretimini artırmayı düşünüyor

FreeDoom

New member
Yazar – Michael Elkins

Elektrikli araç üreticisi Fisker Inc (FSR), Cuma günü yaptığı açıklamada şirketin üretim sayısını yılda 50.000’in üzerine çıkarmayı düşündüğünü duyurdu. Fisker Ocean ONE ve Ultra’nın popülaritesi artarken idare, şirketin talebi karşılamak için itinayla çalıştığını ve hatta üretimi ABD pazarına kadar genişletmek isteyebileceğini söylüyor.

Fisker CEO’su ve İdare Şurası Lideri Henrik Fisker, “Fisker Ocean için dünya çapında gördüğümüz coşku alçakgönüllülükten diğer bir şey değil. Magna’daki ortaklarımızla bir arada Graz’daki karbon-nötr üretim tesisinde test araçları üretiliyor ve biz, burada yılda 50.000 adet üretim tarafında olan mevcut projeksiyonun ötesine geçmek için ihtimamla çalışıyoruz.” dedi. “Artan talebi karşılamak üzere ABD’de üretim de dahil olmak üzere operasyonlarımızı genişletmeyi de araştırıyoruz. Disiplinli harcamalarımız, kuvvetli nakit konumumuz, olağanüstü operasyonel esnekliğimiz, tedarikçilerimizle kuvvetli münasebetlerimiz ve birinci yıl için çeşitlendirilmiş, yüksek görüş potansiyeline sahip gelir akışımızla, tüm cephelerde tam sürat ilerliyoruz. Eylül ayında Magna fabrikasını ziyaret ettiğimde en son üretim öncesi Fisker Ocean araçlarının çizgiden çıkışını görmek için sabırsızlanıyorum.”

Temmuz ayında 5.000 adetlik Fisker Ocean ONE hudutlu lansman sürümü, yalnızca 30 gün ortasında dünya çapında tükendi. Fisker Ocean Sport baz modeli ve orta düzey Fisker Ocean Ultra da tükendi ve bu ayın başlarında her iki araç için ABD’den, 2023’te tahsis edilmek üzere potansiyel bağlayıcı siparişler alındı.

İvme devam ederken Fisker bu hafta Pebble Beach Concours d’Elegance’da da uzunluk gösterecek ve iştirakçilere ve rezervasyon sahiplerine Concours Village’da Fisker Ocean’ı şahsen görme fırsatı sunacak. Fisker ayrıyeten Blue Planet Fisker Ocean test aracıyla kıyı şeridinde gezerek 21 Ağustos 2022 Pazar gününe kadar Pebble Beach şenliklerinin tüm canlı noktalarına uğrayacak.