Divan Şurası’nda Fikret Orman’a büyük reaksiyon

Exxo

New member
Beşiktaş’ın 2021 yılı 3. Olağan Divan Heyeti toplantısında beklenmedik bir an yaşandı. Mevcut lider Ahmet Işık Çebi’dilk evvel kulübün başkanlığını üstüne alan Fikret Orman, Divan Konseyi’ne katılarak konuşma yaptı. Orman konuşmasını gerçekleştirdiği esnada gelen yansılar üzerine üyelerden susmalarını ve kelamını bölmemelerini istedi.

ÜYELER ‘KAÇIP GİTME’ DİYEREK REAKSİYON GÖSTERDİ

Fikret Orman’ın kürsüdeki konuşmasının akabinde, kendisine yanıt niteliğindeki açıklamaları beklemeden salonu terk etti. Orman’ın tavrı üzerine üyeler, “Yok o denli başkan! Kaçıp gitme. Oturup dinleyeceksin bizi” reaksiyonu geldi. Salondan ayrılırken yuhalanan Orman’ın çıkışı sırasında kısa vadeli tartışmalar yaşandı.

Fikret Orman yaptığı konuşmada, “Buraya gelmedilk evvel “hesap soracak” usulü şeyler ve alakam olmayan röportajlar gördüm. Ben 40 seneye yakın, 38 yıldır kongre, 18 yıldır de divan şurası üyesiyim. Yaptığım konuşmalarda Beşiktaşlıyız, divan konseyindeyiz şuurunda oldum. Beşiktaş’a yakışmayacak üsluba hiç bir divan konseyi üyesinin müsaade etmeyeceğini, benim de bu biçimde bir niyette olmadığımı belirtmek isterim. “niçin bu vakte kadar gelmedin?” dendi. Pandemi vardı esasen. Benim bıraktığımdan bu yana ikinci divan toplantısı bu. Evvelkine gelmeye niyetlenmiştim lakin dönem başı olduğu için dedikodu çıkmasın diye katılmadım

“BU STATTA NE EMEKLER DÖKTÜM”

Raporun açıklanacağını duydum, fazlaca sevindim. Bu statta ne emekler döktüm. Şu dedikoduları hak ettik mi biz? Yeni gelen idare önüne mühlet alabilmek için eskiyle alakalı konuşuyor. Başta anlayabilirsiniz ancak 3 sene oldu. Beşiktaş’ın borcu… Biz Beşiktaş’ı aldığımızda ne yaptık? Yüzdürdük. Bu borcu kapatabilmek için ya sermaye koyacağız ya da malımızı satacağız. Ya da büyük bir kâr edeceğiz. Kâr için masrafı kısmamız lazım. Bunu yapabilir miyiz?

“KİME ÖDEME YAPTIĞIM AÇIKLANSIN”

‘Başkan menajerlere ödemeler yaptı’ denildi. 6 senede bir bireye 100 lira ödeme yapmış mıyım? Açıklansın kime ödeme yapılmış. Hangi menajere ödeme yapmışım? 11 tane daire aldık Beşiktaş’a. Makus mü yahu? Tapusuyla mal aldık. Güya ben öteki yere hizmet ettim, ben size, Beşiktaş’a hizmet ettim. Her şeyi Beşiktaş için yaptım. Bu işlerde Ahmet Işık Çebi’nin emeği var mıdır? Her vakit inkar ediyor lakin vardır. birlikte yaptık. Ljajic birinci geldiği sene düzgün oynadı, biz de transfer ettik. daha sonradan da oynamadı. Futbolda bu var maalesef. Rakiplere bakın… Vida’ya para verildi deniliyor, Ghezzal’a ne verildi? Beni kötülemek Beşiktaş’a bir şey kazandırmaz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Altyapıdan oyuncular çıkıyor, o tesisleri kim yeniledi? Kim yaptırdı? Eski liderlerimizin ismini verdik tesislere.

BORÇ 4 MİLYARI AŞTI

Divan Şurası Toplantısı’nda, Denetleme Heyeti Lideri Feyyaz Tuncel, mali konularda üyeleri bilgilendirdi. 30 Ağustos 2021 prestijiyle toplam borcun 540 milyon 227 bin 16 lirasının kulüp derneğine ilişkin olduğunu vurgulayan Tuncel, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’nin borcunun ise 3 milyar 894 milyon 252 bin 732 lira olduğunu aktardı. Siyah-beyazlı kulübün, eylül ayındaki görüşmede toplam borcunun 4 milyar 382 milyon lira olduğu açıklanmıştı