Cristiano Ronaldo Juventus’tan ayrılıyor mu?

Exxo

New member
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) kadrolarından Juventus’ta forma giyen Portekizli yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Her üst seviye oyuncunun ömründe ve mesleğinde inişler-çıkışlar vardır. yıllar geçtikçe olağanüstü oyuncular ve tezli maksatları olan gruplarla karşılaşırız. Bu niçinle kendimizi eksiksiz seviyede tutmak için her vakit elimizden gelenin en düzgününü yapmalıyız.” tabirini kullandı.

Bu dönem Serie A’yı kazanamadıklarına dikkati çeken Ronaldo, “Hak ettiği şampiyonluk ötürüsıyla Inter’e tebrikler.” yorumunu yaptı.

‘ZORLUKLARA KARŞIN KAZANMAK BENİ KEYİFLİ EDİYOR’

Juventus’ta bu dönem, hem ekip hem ferdî bazda kazandıklarını es geçmemeleri gerektiğine işaret eden Ronaldo, “hiç bir şey kazanmanın kolay olmadığı bir ülkede, İtalya Muhteşem Kupası, İtalya Kupası ve Serie A Gol Krallığı’nı getirdikleri zorluklara karşın kazanmak beni memnun ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ronaldo, bu başarılarla İtalya’ya geldiği birinci günden bu yana hedeflediklerini ulaştığını aktardı.

Portekizli yıldız, kendisinin hiç bir vakit için rekorları kovalamadığını, yalnızca epeyce çalışmaya odaklandığını tabir etti.

‘BU SEYAHATTE YANIMDA OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER’

İngiltere, İspanya ve İtalya’da lig şampiyonluklarından kupa zaferlerine, en güzel oyuncu ödüllerinden gol krallıklarına kadar elde ettiği bu başarılardan ötürü gururlu olduğunu belirten Ronaldo şunları kaydetti:

“hiç bir şey oynadığım ülkelerde iz bıraktığımı ve oynadığım kulüplerin taraftarlarına keyif verdiğimi, bilme hissiyle kıyaslanamaz. Bunun için çalışıyorum ve bu beni hareket geçiren şey. Son güne kadar da peşinden koşacağım şey bu. Bu seyahatte yanımda olan herkese teşekkürler. beraberyiz.”

RONALDO’NUN İLETİSİ BASINDA “AYRILIK ” OLARAK YORUMLANDI

La Gazzetta dello Sport’taki haberde, Ronaldo’nun iletisinde İngiltere, İspanya ve İtalya’da kazandığı kupaları sayarak bilançosunu çıkardığına işaret edilerek, “Siyah-beyazlılardaki nazaranv tamamlandı mı?” soru ve yorumu gündeme getirildi.

İtalyan Adnkronos haber ajansındaki haberde de Ronaldo’nun bu bildirisinin bir hayli Juventus taraftarı için bir “veda” olarak düşünüldüğü değerlendirmesinde bulunuldu.

2018-2019 dönemi başında Juventus’a transfer olan Ronaldo, siyah-beyazlı kadroda geçirdiği 3 dönemde 2 Serie A şampiyonluğu, 1 İtalya Kupası, 2 İtalya Muhteşem Kupası kazanırken 2020-21 dönemini da gol hükümdarı olarak tamamladı.