Cihat Arslan: Lider ikinci yarıya çıkmayın dedi

Exxo

New member
İzmir‘de Altay, Malatyaspor‘u penaltı golüyle 1-0 yendi. Maçın 38. dakikasında sağ kanattan Cebrail Karayel’in yaptığı ortada Kappel’in şutunda top üstten auta çıktı. Bu konumda VAR‘dan gelen ihtar üzerine Karim Hafes‘in Cebrail Karayel‘e yaptığı müdahaleyi yeniden izleyen hakem Erkan Özdamar penaltı sonucu verdi.

Atışı 42. dakikada kullanan Paixao’nun şutunda kaleci Ertaç’ın kurtardığı topu savunma oyuncuları kornere uzaklaştırdı. Lakin VAR’dan gelen ikazla penaltı atışını tekrar izleyen Erkan Özdamar, Öznur Kablo Yeni Malatyasporlu oyuncuların penaltı vuruşundan evvel ceza alanına girdiğini tespit etti ve yinelatma sonucu verdi. Paixao’nun 44. dakikada bir kere daha kullandığı vuruşta meşin yuvarlak filelere gitti: 1-0.

İşte bu olay Malatyaspor Lideri Adil Gevrek‘i küplere bindirdi.

Gevrek’in maçın devre içinde teknik yönetici Cihat Arslan‘ı arayarak, ikinci yarıya çıkmamalarını istediği ortaya çıktı.

Cihat Arslan, “Üç puanı aldılar, tebrik ediyorum. Makûs bir gol yedik. yineını izleyemedim. Hakem kusur yapmıştır, bizim canımız yanmıştır lakin futbolun ortasında kalmaya devam edeceğiz. Liderimiz Adil (Gevrek) Beyefendi, maçın ikinci yarısını oynamamamızı rica etti. Kendisine, ‘Emriniz başımız üstüne ancak ortada görsellik var, maçı ekrandan ve stattan izleyenler var. Futbola hürmetimiz gereği bu maçın alanda neticelenmesi lazım.’ dedik. Gayretimize devam edeceğiz. Başımızı öne eğecek durumda değiliz” dedi.

Arslan, yenilgiye karşın berbat bir oyun sergilemediklerini belirterek, “Ayakta kalmaya devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Merkez Hakem Şurasınun fazlaca sayıda değerli hakemi liste dışı bırakmasına da değinen Arslan, “Bizde bir türküdür gidiyor. ‘Kurumları temizliyoruz.’ deniyor. Kurumları yönetenleri mi elden geçirmek lazım bilmiyorum. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bir şey yapılıyor, değişmiyorsa sistem sorgulanmalı. Necip Fazıl, ‘İnsan bu, birinden parıltı akar, birinden kir.’ diyor. Her türlü insan var.” diyerek kelamlarını tamamladı.