Chuck Todd, eski RNC başkanının işe alınmasıyla ilgili kanalı NBC News'i sorguluyor

FreeDoom

New member
Kıdemli NBC sunucusu Chuck Todd, Pazar günü kendi kanalının liderliğine açıkça saldırdı, NBC News'in eski Cumhuriyetçi Ulusal Komite başkanı Ronna McDaniel'i neden işe aldığını sorguladı ve canlı yayında şunları söyledi: “Bunun 'Çok var' olmasının bir nedeni var.” NBC News Gazeteciler bundan memnun değil.”

Bay Todd'un, dokuz yıl boyunca ev sahipliği yaptığı en önemli siyasi program olan “Basınla Tanışın” hakkındaki yorumları, NBC News ve onun kablolu TV kuzeni MSNBC'de, 2017'den bu yana kaynayan perde arkası gerilimlerinin olağanüstü bir şekilde tırmandığını temsil ediyordu. Cuma günü duyurdu ki, Bayan. McDaniel siyasi analist olarak göreve getirilmişti.

NBC'deki bazı gazeteciler, Bayan McDaniel'i işe alma kararı karşısında şaşkınlığa uğradılar; Bay Trump'ın haber medyasına ve özellikle de sol programlara yönelik eleştirilerini düzenli olarak tekrarlayan Başkan Donald J. Trump döneminde RNC'de görev yaptığına dikkat çektiler. MSNBC'de.

MSNBC'nin başkanı Rashida Jones, hafta sonu birkaç önde gelen spikeri arayarak, Bayan McDaniel'ı programlarına almak zorunda kalmayacaklarına dair güvence vermek için gizli bilgileri tartışmak amacıyla isminin gizli kalmasını talep eden bir kişiye göre, programlarına Bayan McDaniel'i ayırmaya zorlanmayacakları konusunda güvence verdi. .

Bayan McDaniel, NBC'deki ilk çıkışını Pazar günü “Meet the Press” programında yaptı; mevcut sunucu Kristen Welker, izleyicilere Bayan McDaniel'in ücretli katılımcı olarak katılmasından haftalar önce planlandığını söyledi. Bayan Welker, “Bu bir haber röportajı olacak ve ben onun işe alınmasına karışmadım” dedi.

Röportajın yayınlanmasının ardından Bayan Welker, Bay Todd'un da dahil olduğu canlı bir panel tartışması için sete katıldı. Todd, sözlerine “Odadaki fil meselesini ben halledeyim” diyerek başladı.

Bay Todd, “Sanırım patronlarımız sizi bu duruma soktukları için size bir özür borçlular” dedi. “Çünkü neye inanacağımı bilmiyorum. O artık NBC News'in ücretli bir çalışanı, bu yüzden sana sözleşmesini bozmak istemediği için mi cevap verdi bilmiyorum.”

Bay Todd, Bayan McDaniel'in “güvenilirlik sorunları yaşadığını” söyledi ve şöyle devam etti: “NBC News'teki birçok gazetecinin bundan rahatsız olmasının bir nedeni var, çünkü son altı yılda RNC ile olan profesyonel bağlantılarımızın çoğu bu durumdan rahatsız oldu.” gaz aydınlatma ve karakter suikastıyla karşı karşıya kaldılar.

Şunları ekledi: “Dolayısıyla NBC, NBC News'in güvenilirliğini ona vermeye karar verdiğinde kendinize şu soruyu sormak zorundaydınız: 'NBC News'e ne katıyor?'”

Pazar günü telefonla ulaşılan Bayan McDaniel yorum yapmaktan kaçındı.

Washington siyasetinden canlı yayın analisti rolüne giden yol oldukça zorlu. Bayan McDaniel, bir ağ ile sözleşme imzalayan en son önde gelen Cumhuriyetçidir. Örneğin, Bay Trump'ın ilk özel kalemi olarak görev yapan Reince Priebus, şimdi ABC News için yazıyor.

Televizyon haber departmanları da kampanya yayınlarının yalnızca siyasi sola eğilimli uzmanlardan ziyade çeşitli ideolojik sesleri içermesini sağlamaya çalışıyor. MSNBC'nin aksine görüş programlarını yayınlamayan NBC News'in yöneticileri, Cuma günü Bayan McDaniel'in yeni rolünü duyuran notlarında bu noktayı vurguladılar.

NBC News'in siyasi haberlerini denetleyen Carrie Budoff Brown, “Takımda Ronna gibi bir sesin olması bundan daha önemli bir an olamaz” diye yazdı. “Ulusal politika ve Cumhuriyetçi Parti'nin geleceği hakkında içeriden birinin bakış açısını sunarak önde gelen haberciliğimizi destekleyecek.” NBC News'de halihazırda eski Başkan Yardımcısı Mike Pence'in özel kalemi olarak görev yapan Marc Short gibi Cumhuriyetçi yorumcular çalışıyor.

Pazar günü Bayan McDaniel ile yaptığı röportajda Bayan Welker, eski Cumhuriyetçi lidere, Başkan Biden'ın 2020 başkanlık seçimlerini meşru bir şekilde kazandığına inanıp inanmadığı konusunda baskı yaptı.

Bayan McDaniel, “Adil ve adil bir şekilde o kazandı” dedi. “Sertifikalı. O bitti.”

Bayan Welker, “Ronna, bunu söyleyebilmek için neden bu zamana kadar bekledin?” diye sordu.

Bayan McDaniel, “Biraz geri çekileceğim çünkü 2020'de sorunlar olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyorum ve bu onun meşru başkan olmadığı anlamına gelmiyor” diye yanıt verdi.

Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in eski baş sözcüsü ve şu anda MSNBC'de sunuculuk yapan Symone D. Sanders, daha sonra Bayan Welker'in röportajı ele alış biçimini övdü. X'e yaz“Onları kayıtlara çok sık geçirdi.”