Christian Eriksen: Bu dünyadan 5 dakikalığına ayrıldım

Exxo

New member
Danimarka’nın son senelerda dünya futboluna sunduğu en değerli isimlerden biri olan Christian Eriksen, Finlandiya ile 12 Haziran’da oynanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası B Kümesi birinci maçının 43. dakikasında geçirdiği kalp krizinin akabinde

17 Aralık’ta İtalya’nın İnter ekibiyle mukavelesini İskandinav futbolcu, 31 Ocak’ta İngiltere’nin Brentford ekibiyle kontrat imzalayarak yeşil alanlara geri dönmüştü.

BBC’den Dan Roan‘ın sorularını yanıtlayan 29 yaşındaki futbolcu, Finlandiya maçında kalp krizi geçirmesiyle ilgili olarak “Kalp atışım geri gelene kadar beş dakikalığına bu dünyadan ayrıldım.” dedi.

”BEŞ DAKİKA DIŞINDA HER ŞEYİ HATIRLIYORUM”

Eriksen şöyle konuştu:

”Bu olağanüstü bir tecrübe oldu benim için, zira garipti. Artık o anda nasıl olduğumu görmek daha da garip. Topun dizime çarpmasını hatırlıyorum, lakin daha sonrasında ne olduğunu bilmiyorum. O beş dakika haricinde her şeyi hatırlıyorum. daha sonra etrafımdaki beşerlerle uyandım ve göğsümde bir baskı hissettim, nefesimi tertibe sokmaya çalıştım.

bu biçimde ne olduğunu anlamadım daha sonra bacaklarıma bir şey mi oldu? Belimi mi kırdım yoksa? Diye düşündüm. Öncelikle etrafımdaki insanlara teşekkür etmem lazım. Grup arkadaşlarım, hekimlerim, gruptaki hekimler, sıhhat vazifelileri ve akabinde hastanede her şeyi yapan ve denetim eden herkese teşekkürler. İnsanlardan bana ve aileme dayanak iletileri geldi. Tüm iletileri görmek nitekim hayli hoştu. Çok şanslıyım ve onlara bunu yüz yüzeyken de söylemiş oldum. Onlar olmasaydı şu anda burada olmazdım.”

”ESKİSİNDEN DAHA GÜZEL İYİYİM”

Brentford teknik yöneticisi Thomas Frank’ın ”kulübün en büyük transferi” olarak tanımladığı Eriksen, yeni ekibi Brenford hakkında da şunları söylemiş oldu:

”Yeni ekibimle yalnızca bir haftadan fazla bir müddetdir idman yapıyorum ve kondisyonumu kazanmam vakit alıyor. Ne vakit oynayacağıma dair bir tarih vermek sıkıntı, lakin umarım birkaç hafta ortasında her şey düzgün gidecek. Antrenörüm ne vakit oynamamı uygun görürse, fakat bu biçimde alana çıkabilirim. Oyun şeklimi değiştirmeyeceğim. Son altı aydır ekstra çalışmalar yaptım ve artık eskisinden bile daha âlâ durumdayım. hayatımdaki tek eksik futbol. Kendimi güzel hissediyorum ve bu yüzden, birebir düzeye döneceğimden eminim. Alana çıkıp yine bir maç oynayabilmek epeyce özel olacak. İnanılmaz olacak”