Canlı yayında deklare etti! Fatih Terim’den ayrılık kelamları…

Exxo

New member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Terim ve futbolcu Sacha Boey, Randers ile yapacakları maç öncesi açıklamalarda bulundu. Kadrodan ayrılacak oyuncular hakkında bilgi veren deneyimli çalıştırıcı epey net konuştu.

FATİH TERİM: GENÇLER, G.SARAY’I İSTİYOR

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, basın toplantısında transfer süreciyle ilgili olarka “Açıkçası bu transfer siyasetine devam etmek istiyoruz. Yüksek üzere görünen transfer bedellerini kabul edilebilir bir maaş skalasıyla dengeleyerek gittiğimizi düşünüyorum. bu biçimdelikle hem yarışmacı bir ekip birebir vakitte önemli bir grup yapıyoruz. İnanıyorum ki ileride bu yatırımların da büyük karlar getireceğini düşünüyorum. Türk kulüplerinin, en azından Galatasaray’ın gençler tarafınca tercih edilen, istenilen bir kulüp olduğunu görüyorum. Burada kendilerini gösterip kazanacakları kupalarla muvaffakiyetler elde edeceklerini ve buradaki hasılatlarıyla daha majör liglere gitmeyi hedeflediklerini düşünüyorum. Biz bu biçimde bir modele geçmeyi planladık. Yavaş yavaş da o tarafa hakikat gidiyoruz. Dönüşerek, değişerek ve de kazanarak bu çabayı sürdüreceğimizi düşünüyorum.” dedi.

“GELENLERDE GİDENLERDE FUTBOLUN TABİATINDA VAR”

Ayrılıklar olacağını söyleyen Fatih Terim “Gelenler de gidenler de futbolun tabiatında olan bir şey. Son maçtan daha sonraki söylemiş olduğim bir cümleyi yeniden edebilirim. Ederini bulan her oyuncuyla Galatasaray yollarını ayırabilir yahut bulabilir. Gelen birtakım teklifler var. Tek tarafın değerlendirmesi yetmiyor burada. İki taraf da gerek maddi gerek manevi şad olursa gerçekleşiyor. Şu anda gerçekleşmek üzere olan bir transferimiz var. Biraz daha sonra arkadaşlarımız bir haber verebilir gitmesiyle ilgili. Gelen teklifleri ben bilmiyorum açıkçası, orayla sportif departmanımız ilgileniyor.” halinde konuştu.

OLIMPIU MORITAN AÇIKLAMASI

Olimpiu Moritan’ın transferiyle ilgili konuşan Fatih Terim
“Maçtan daha sonra sorduğunuz soruya az kaldı demiştim. Şu an bir sorun çıkmazsa Morutan bitti diyebilirim. Takımımıza genç ve pahalı bir oyuncu katmanın memnunluğu içerisindeyiz. Scout takımımızın 18 yaşından beri takip ettiği bir futbolcu olduğunu belirtmek isterim. Romanya bizim için daha değişik bir ülke manası taşıyor. Romanya ülkesinin gelmiş geçmiş en büyük efsanelerini Galatasaray bünyesinde barındırdığı için oradaki herkes Galatasaray’a fazlaca büyük hayranlık duyuyor. Gençler de duyuyor. Galatasaray hayli kıymetli bir marka. O yüzden ismi her genci heyecanlandırıyor. Son 10 yıla baktığımızda Romanya’nın yeni bir kuşağı getirdiğini düşünüyorum. Morutan’ın hayli keyifli olduğunu da duydum. Görüşmedim lakin alakalarından epeyce memnun olduğunu duydum. Buna da epey sevindim. Oynamaya da fazlaca istekli. Umarım bir an evvel oynamaya hazır olur ve biz de bir an evvel kendisini kullanmaya başlarız.” dedi.