Antalya’da hortum bir minareyi yıktı, mesken ve seralara ziyan verdi

TerraNova

New member
Serik’in Çandır Mahallesi’nde oluşan hortum Merkez Cami’nin minaresini yıktı. Minarenin üzerine düştüğü meskende hasar oluştu.

Cami müezzini Emin Uygun, ailesiyle konutta bulundukları sırada bir uğultu ve ses duyduklarını belirterek, “Evin tavanı indi kalktı. Minarenin göçtüğünü anladım, çabucak çocuklarımı alıp meskenden uzaklaştım. Rastgele bir can kaybı, yaralı yok. Yalnızca meskende hasar meydana geldi. Minare eksiksiz indi. Yarısı yerde yarısı konutun üzerinde hala tehlike devam ediyor. Mesken her an göçebilir.” dedi.

Serik Belediyesi Meclis Üyesi Ergüven Yılmaz ise saat 22.00 sıralarında şiddetli bir yağmur ve fırtına yaşandığını söylemiş oldu.

Mescide yakın bir yerde oturduğunu belirten Yılmaz, “Minarenin yıkıldığını duyduk. Dışarıya çıktığımda minare yerinde yoktu. sonrasındasında mahallemizi aracımla dolaştım. Kimi konutların ve seraların yıkıldığını gördüm. Büyük bir afet atlattık. Can kaybı olmaması bizi keyifli etti lakin fazlaca hasar var.” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Ali İhsan Nacak de “Aşağıdan bir hortum geldi bir anda meskeni yerle bir etti. Meskeni daha yeni yaptırmıştık. İçinde oturan yoktu. Konut büsbütün harabeye döndü. Seralarda ziyan var.” tabirlerini kullandı.

Sağanak ve fırtınanın da hayatı olumsuz etkilediği bölgede elektrik kesintisi yaşanıyor.