Abdurrahim Albayrak: Falcao fotoğrafı için özür dilerim, yanılgı ettim!

Exxo

New member
Galatasaray Spor Kulübü’nün koronavirüs salgını niçiniyle yapılamayan 2019 olağan genel şura toplantısı gerçekleştirildi. görüşmede periyodun ikinci lideri Abdurrahim Albayrak, Kolombiyalı futbolcu Radamel Falcao’nun transferi konusunda gelen tenkitlere karşılık verdi.

Falcao’nun transferinde bütün Türkiye’nin ayağa kalktığını aktaran Albayrak, “Başkan dedi ki, ‘Taraftarın söylemiş olduğini yapacağım, Falcao’yu istiyorum’. Monaco’ya gittik, görüşmeler yaptık. Şanssız bir fotoğraf ortaya çıktı. O fotoğrafın ortaya çıkmasından dolayı özür dilerim. Bir yanılgıydı. Falcao’ya bonservis bedeli istediler. Falcao dedi ki, ‘Ben Falcao’yum o denli 5-6 milyon Euro transfer bedeli ile bir yere gitmem’ dedi. ‘Bana imza parası vereceksiniz’ dedi.

Babel’i dönem ortasında alırken, 2.5 milyon Euro imza parası verdik. Babel’e de buna yakın fiyat ödedik. Birkaç kişi hariç herkes maaşından 1.5 maaş indirim yaptı. Falcao’dan 500 bin Euro kestik mi, kestik. Dönemi kapamış Andone ülkesine dönerken 1.5 maaş indirim yaptı. O günlerde indirim yapan futbolculara teşekkür ediyorum. Falcao’ya yıllık 5 milyon Euro verdik. İmza parası ortasında olma kaidesi ile verdik. Bu transfer tutmadı, olmadı. Dünya çapında santrfor alıyorsunuz, tutmadı. Şanssızlık mı diyelim, uymadı. Falcao’yu aldık. Bunu da lider büsbütün taraftarın isteklerine, isteklerine dayanarak aldı. Falcao’ya verdiğimiz para yıllık 5 milyon Euro. Maç başı fiyatları vardı. Falcao’nun durumu budur” biçiminde konuştu.

FALCAO FOTOĞRAFI İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Abdürrahim Albayrak Falcao ile olan fotoğrafıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Falcao için Monako’ya giderek görüşmeler yaptık. Şanssız bir biçimde o fotoğraf ortaya çıktı. Bütün Galatasaraylılardan özür diliyorum. Gazeteciye vermedim, epey yakın birine gönderdim. O da kıramadığı bir arkadaşına vermiş. O kişi de basına vermiş.”