Abdullah Avcı: Pırıl pırıl bir şampiyonluk ışığı parlıyor

Exxo

New member
Spor Toto Muhteşem Lig ‘in 26. haftasında lig başkanı , deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ‘u 4-0 üzere farklı bir skorla geçti.

Zaferin akabinde basın toplantısında konuşan Abdullah Avcı, grubun ortaya koyduğu performans niçiniyle epey keyifli olduğunu söylemiş oldu.

Maça epey âlâ hazırlandıklarını vurgulayan Abdullah Avcı, “Bugün rakibe bakılırsa 3. bölgede baskıyı nasıl yapacağımıza çalıştık. Kenardan baskı yapıp, onları merkeze yönlendirdik, Çalıştık, pratik yaptık ve karşılığını aldık. Oyunun başında bu üstünlüğü bununla sağladık. Golleri erken bulduk. kimi vakit skoru alrısın lakin çalıştıkların olmaz fazlaca memnun etmez. Fakat çalıştıklarınla kazanmak fazlaca daha memnun ediyor. 2. bölgede de ne yapacağımızı çalıştık. Gayeye pas atan, merkeze çıkaran bir grup Alanyaspor. Bakasetas da dahil orayı kapattık. 3 bölgeyi de kapattık. Kenarları kullandık, oyun istikametini değiştirdik, set oyununda, baskıda oyun opsiyonlarımız vardı. Kusursuz bir sonuç aldık. Çalıştıklarımız karşılığında kararı almak memnunluk verici. ” dedi.

”ŞAMPİYONLUK YOLUNDA PIRIL PIRIL BİR IŞIK”

Kadronun şampiyonluk talihini da kıymetlendiren 58 yaşındaki teknik yönetici, ”Geçen hafta söylemiştim. Şampiyonluk yolunda pırıl pırıl bir ışık. Bu ışık devam ediyor. Süratle ve büyük adımlar atıyoruz. Trabzonspor sevdalılarına bu anı armağan ediyorum. Fakat Kayserispor ve Antalyaspor maçları var. Onların takviyeleri beni son derece keyifli ediyor. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Uygun bir kadroya karşı düzgün bir galibiyet aldık.” formunda konuştu.