2021 KPSS ne vakit? Ortaöğretim ve ön lisans imtihanları bu yıl düzenlenecek mi?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Kamu kurumları işe alım yaparken KPSS puan kuralı arıyor. Lisans kısımlarından mezun olan milyonlarca üniversiteli devlet kurumlarına müracaat yapabilmek için KPSS imtihanlarına katılacak. ÖSYM tarafınca 2021 yılı imtihan takvimi daha öncesi duyuruldu. KPSS geç müracaat süreçleri 22-23 Haziran tarihlerinde yapılırken müracaatlar bitmiş oldu. KPSS ortaöğretim ve ön lisans imtihanları iki yılda bir düzenlendiği için bu yıl müracaat ve imtihan süreçleri yapılmayacak. Lise mezunları ve üniversitelerin iki yıllık kısımlarından mezun olan adaylar için Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı önümüzdeki yıl organize edilecek. Lisans mezunları imtihan hususlarını yetiştirebilmek için KPSS imtihan tarihlerine odaklandı. İşte 2021 KPSS Genel Kültür- Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT imtihan tarihleri…

KPSS İmtihanları Ne Vakit Yapılacak?

Lisans mezunlarına yönelik yapılacak imtihanlar KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek imtihanlarıyla başlayacak. İşte ÖSYM tarafınca açıklanan takvim;

KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek imtihanı 1 Ağustos saat 10:15’de

Eğitim Bilimleri imtihanları 1 Ağustos saat 14:45’de

KPSS Alan Bilgisi 1. oturum imtihanları ( 7 Ağustos’ta, Kamu İdaresi, Memleketler arası Münasebetler, Çalışma İktisadı ve Sanayi İlişkileri) 7 Ağustos 10:15’de

Alan Bilgisi 2. oturum imtihanları sınavları (Hukuk, İktisat, Maliye) 7 Ağustos saat 14:45’de

Alan Bilgisi 3. oturum imtihanları ( İşletme, Muhasebe, İstatistik) 8 Ağustos saat 10:15’de

Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) imtihanları 15 Ağustos saat 10:15’de yapılacak.

KPSS Ortaöğretim ve Ön lisans İmtihanları Ne Vakit Yapılacak?

Lisans mezunlarına yönelik KPSS imtihanları her yıl düzenlenirken lise ve iki yıllık üniversite mezunlarına yönelik imtihanlar 2022 yılında düzenlenecek. ÖSYM çabucak hemen 2022 yılının imtihan ve müracaat takvimini yayınlamadı.

KPSS İmtihanları Kaç Dakika Sürecek?

Genel Kültür-Genel Yetenek imtihanları saat 10.15’de başlayacak ve 130 dakika süren imtihan 12.25’de sona erecek.

KPSS Eğitim Bilimleri İmtihanı saat 14.45’de başlayacak ve imtihan 100 dakika süren imtihan 16.25’de sona erecek.

KPSS Alan Bilgisi Kamu İdaresi, Milletlerarası Münasebetler, Çalışma İktisadı ve Sanayi Alakaları imtihanları 10.15’de başlayacak. İmtihanlar 50 dakika sürecek.

KPSS Alan Bilgisi 2. oturum sınavları öğlenden daha sonra saat 14.45’de başlayacak. Hukuk, İktisat ve Maliye alanında yapılacak imtihanlar 50 dakika sürecek.

KPSS Alan Bilgisi 3. oturum İşletme, Muhasebe ve İstatistik imtihanları saat 10.15’de başlayacak. İstatistik imtihanı 60 dakika sürerken başka imtihanlar 50 dakika sürecek.

2021 KPSS İmtihanlarında Kaç Soru Sorulacak?

KPSS lisans oturumlarında oldukcatan seçmeli sorulardan oluşan testler uygulanacak. Sizde katılacağınız oturumlarda kaç soru sorulacağını aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.